پاسخگویی از شنبه تا جمعه

09127970409


لیفت صورت که با نام علمی ریدیتکتومی ( ( rhytidectomy شناخته می شود، یک عمل جراحی زیبایی برای ایجاد ظاهری جوانتر در صورت شماست . این جراحی افتادگی یا چین خوردگی پوست روی گونه ها ، خط فک و به طور کلی سایر تغییرات در فرم صورت را که به خاطر افزایش سن رخ می دهند ، کاهش می دهد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

 

لیفت صورت چیست؟

 

با انجام این عمل یک لایه از پوست در هر طرف صورت به عقب کشیده می شود و بافت های زیر پوست با جراحی تغییر می کنند تا کانتور صورت را به شکل جوانتری برگردانند. قبل از اینکه لایه کشیده شده بخیه زده شود ، پوست اضافی جدا خواهد شد.

لیفت گردن یا پلاتیسماپلاستی نیز اغلب به عنوان بخشی از جراحی لیفت صورت انجام می شود تا اضافه ی چربی و افتادگی پوست گردن را کاهش دهد.

قابل ذکر است که جراحی ریدیتکتومی باعث کاهش چین و چروک های ظریف پوست یا آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب نخواهد شد ؛ و برای این امر باید سایر روش های در ارتباط با زیبایی ظاهر یا کیفیت پوست اعمال شوند.

 

عوارض

اگر مراقبت های لازم بعد از این جراحی به درستی انجام نشوند ، ریدیتکتومی می تواند عوارض متعددی داشته باشد . برخی را می توان با مراقبت ، دارو و یا با انجام جراحی ترمیمی برطرف کرد . اما بعضا لیفت صورت می تواند عوارض شدید تری همچون هماتوم (( hematoma،  باقی ماندن جای بخیه و زخم ( ( Scarring ، آسیب عصبی ( ( Nerve injury ، ریزش مو ( Hair loss ) ،  آسیب های پوستی ( Skin loss) ، که البته نادر هم هستند ، به همراه داشته باشد .

 

چگونه باید برای جراحی لیفت صورت اقدام کرد ؟

برای انجام لیفت صورت ، در ابتدا باید با یک پزشک جراحی پلاستیک مشورت کنید . در طی ملاقات با پزشک پرونده و سوابق پزشکی شما مورد بررسی قرار گرفته و آزمایش های لازم قبل از جراحی انجام می شوند . همچنین در طی این ملاقات از زوایای مختلف چهره ی شما عکس برداری می شود . جراح ساختار استخوان ، فرم صورت ، توزیع چربی و کیفیت پوست شما را مورد بررسی قرار داده تا بهترین روش برای جراحی لیفت صورتتان را تعیین کند. به علاوه پزشک به شما کمک خواهد کرد تا درک کنید که چگونه لیفت صورت ظاهر شما را تغییر می دهد و همینطور این جراحی به کدام انتظارات شما پاسخ نخواهد داد .

 

اقدامات لازم قبل از لیفت صورت

مدتی قبل از انجام این جراحی لازم است که اطلاعات کافی در مورد اینکه چه داروهایی را از چه زمانی قبل از جراحی باید قطع کنید ، به دست آورید و به آنها عمل کنید . به عنوان مثال ، احتمالاً حداقل دو هفته قبل از جراحی از شما خواسته  شود که هر داروی رقیق کننده خون یا مکمل را قطع کنید. با پزشک خود درمورد اینکه چه داروهایی بی خطر هستند و یا اینکه چه دوزی از داروهای مجاز را می توانید مصرف کنید، حتما صحبت و مشورت کنید.

قبل از انجام لیفت ، صورت و موهای خود را با صابون های ضد میکروب و ضد عفونی کننده به خوبی شست و شوی دهید . همچنین شب قبل از لیفت صورت از شما خواسته می شود از خوردن هر چیزی خودداری کنید. شما می توانید آب بنوشید و داروهایی را که توسط جراح شما تأیید شده است مصرف کنید.

 

چه مراقبت هایی باید بعد از جراحی لیفت صورت انجام و رعایت شوند ؟

  • در ابتدا حتما هماهنگی لازم را انجام دهید تا بعد از جراحی همراهی شما را به خانه رسانده و تا دو روز پس از جراحی در کنار شما باشد .
  • استراحت کافی داشته باشید و رژیم غذایی مناسب و توصیه شده توسط پزشک را دنبال کنید.
  • کاهش فعالیت ممکن است باعث یبوست شود؛ بنابراین باید میوه های خام بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کرده و مصرف کنید و حتماً مایعات مصرفی خود را نیز افزایش دهید.
  • تا زمانی که توسط جراح تأیید نشود، از آسپرین یا سایر محصولات حاوی آسپرین استفاده نکنید.
  • تا چند هفته پس از جراحی از مصرف الکل پرهیز کنید ؛ زیرا باعث احتباس مایعات خواهد شد .
  • سیگار نکشید ، زیرا سیگار باعث ایجاد تأخیر در بهبودی می شود و امکان ایجاد عوارض حاد را افزایش می دهد.
  • به مدت 2 هفته ، روزانه هفت ساعت ، پوشش جذب مخصوص را بپوشید. از هفته دوم به بعد تا 2 هفته دیگر، توصیه می شود پوشش را هنگامی که در خانه هستید حتما استفاده کنید ولی هنگام بیرون رفتن می توانید از پوشیدن آن امتناع کنید. البته مدت زمانی که لازم است به استفاده از این پوشش نیاز داشته باشید ، توسط جراح شما تعیین می شود . بنابراین در این رابطه حتما با ایشان مشورت کرده و توصیه هایشان را انجام دهید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتالسلامتیتناسب اندامزیبایی