پاسخگویی از شنبه تا جمعه

09127970409


بوتاکس و لیفت

پوست انسان با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل هر چه سن فرد زیاد شود چروک‌های پوستی او نیز افزایش می‌یابد.

داشتن پوستی صاف و شفاف از جمله ملاک‌های زیبایی به شمار می‌رود. به همین خاطر بسیاری از افراد از جمله بانوان دنبال روش‌هایی هستند تا بتوانند به کمک آن تمام چین و چروک‌های پوست خود به ویژه پوست صورت را از بین ببرند.

برای از بین بردن چروک‌های پوستی روش‌های زیادی وجود دارد. هر یک از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. با این حال بعضی از راه‌های جوان‌سازی پوست از جمله لیفت با نخ نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی بهتر هستند و طرفداران زیادی نیز دارند.

از دیگر روش‌های پرطرفدار از بین بردن چروک‌های پوستی صورت و جوان‌سازی آن بوتاکس است. بوتاکس و لیفت با نخ هر دو بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، ولی لیفت با نخ مزایای بیشتری نسبت به سایر روش‌ها از جمله بوتاکس دارد.

در این مطلب می‌خواهیم درباره این دو روش جوان‌سازی پوست صحبت کنیم و بگوییم چرا لیفت با نخ بهتر از بوتاکس است. شما عزیزان نیز اگر سردو راهی قرار دارید و نمی‌دانید باید از کدام روش جوان‌سازی استفاده کنید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا جواب سوال خود را بگیرید.

بوتاکس و معایب و مزایای آن

همانطور که می‌دانید روش کار بوتاکس و لیفت با نخ بسیار متفاوت است. به همین دلیل با استفاده از بوتاکس نمی‌توان لیفت صورت انجام داد.

ماهیچه‌هایی که در صورت انسان وجود دارند، می‌توانند حرکت کنند. این حرکت باعث می‌شود که خط‌های زیادی در نقاط مختلف صورت از جمله زیر چشم، خط لبخند، پیشانی و غیره به وجود بیاید.

مزایای بوتاکس

 • با استفاده از بوتاکس می‌توان چین و چروک‌های به وجود آمده را از بین برد و پوست را جوان‌ کرد.
 • هزینه استفاده از بوتاکس نسب به لیفت با نخ کمتر است، اما این روش جوان‌سازی کوتاه مدت است و نتایج به دست آمده فقط در مدت کمی پایدار می‌ماند.
 • تزریق بوتاکس می‌تواند موجب بهتر شدن درد‌های میگرنی شود.

معایب بوتاکس

 • برای این که نتایج بوتاکس ماندگار باشد باید به صورت مرتب و در فواصل زمانی مشخص بوتاکس را انجام دهید تا پوست شما زیبا و جوان به نظر برسد.
 • بسیاری از افراد بعد از تزریق بوتاکس نمی‌توانند مانند قبل بخندند یا اخم کنند و این دلیلی است که افراد را از تزریق بوتاکس منصرف می‌کند.
 • با این که تزریق ژل روشی کم خطر است، اما امکان دارد با استفاده از این روش برای فرد تداخل دارویی به وجود بیاید. به همین دلیل قبل از تزریق آن باید حتما با پزشک خود مشورت کنید تا دچار مشکل نشوید.
 • زنان باردار نیز نباید از این روش برای از بین بردن چروک‌ها استفاده کنند، زیرا این ژل می‌تواند اثرات مخربی روی جفت و جنین بگذارد.

لیفت با نخ و مزایا و معایب آن

لیفت با نخ یک از روش‌های از بین بردن چین و چروک پوست صورت است. این روش از جمله روش‌های غیر جراحی به حساب می‌آید.
در این روش نخ‌هایی را از زیر پوست عبور می‌دهند و توسط سوراخ‌های مخروطی آن‌ها را در جای خود مستقر می‌کنند. این نخ‌ها به مرور زمان توسط پوست جذب می‌شوند و در جای آن‌ها کلاژن‌های جدیدی قرار می‌گیرد.

مزایای لیفت با نخ

 • با استفاده از لیفت با نخ می‌توان چروک‌های پوستی، خط لبخند، افتادگی ابرو، شل شدن و افتادگی پوست و خطوط عمقی را از بین برد که روی پوست صورت به وجود آمده است. همچنین با استفاده از این روش می‌توان پوست گونه و چروک‌های گردن را نیز ترمیم کرد.
  از لیفت با نخ می‌توان برای لیفت دیگر نواحی بدن از جمله شکم، قفسه سینه و باسن نیز استفاده کرد.
 • لیفت با نخ برای افرادی مناسب است که می‌خواهند لیفت صورت آن‌ها به صورت طبیعی باشد. در دیگر روش‌های لیفتینگ بعد گذشت مدت زمانی، پوست دچار افتادگی می‌شود، ولی در روش لیفت با نخ این اتفاق رخ نمی‌دهد.
 • در صورتی که شخصی بخواهد لیفت با نخ انجام دهد نیازی به هیچ بیهوشی عمومی ندارد و بعد از انجام آن می‌تواند بدون هیچ مشکلی به خانه برود.
 • لیفت با نخ به صورت دائمی است و لازم نیست بعد از گذشت مدت زمانی آن را تمدید کنید.
 • اثر لیفت بالافاصله مشخص خواهد شد.
 • پوست‌های شل با استفاده از لیفت با نخ سفت می‌شوند.

معایب لیفت با نخ

 • یکی از معایب استفاده از لیفت با نخ کبود شدن پوست است. البته این کبودی‌ها قابل کنترل هستند.
 • گاهی ممکن است در جای نخ‌ها عفونت به وجود بیاید.
 • امکان دارد پوست در برابر لمس حساس شود.

نتیجه‌گیری

همانطور که متوجه شدید لیفت با نخ نسبت به بوتاکس بهتر عمل می‌کند و ماندگاری بالاتری نیز دارد. وقتی لیفت با نخ انجام دهید دیگر لازم نیست آن را تمدید کنید و نگران چروک‌های پوستی خود باشید.

با این حال با توجه به پوست و نیازی که دارید باید انتخاب کنید که از کدام یک از روش‌های گفته شده می‌توان برای جوان‌سازی پوست استفاده کرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتالسلامتیتناسب اندامزیبایی