پاسخگویی از شنبه تا جمعه

09127970409


بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ

 

بطور قطع، شما می خواهید بهترین روش را برای لیفتینگ صورت خود انتخاب کنید. اینکه بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ نیاز دارید تا نتایج هر کدام از روشها را بهتر بشناسید. ما در این مقاله برای شما دو روش بوتاکس و لیفت با صورت را توضیح خواهیم داد تا با جمعبندی هریک تصمیم نهایی را خود بگیرید.

 

 تزریق بوتاکس

برای پاسخدهی به سوال بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ  بهتر است روند انجام عمل بوتاکس را بدانید.

  • مواد بوتاکس یک سم از نوع بوتولینوم می باشد. این روش یکی از روش های درمانی برای درمان اسپاسم دست، پلک و غیره می باشد که سالها‌ست مورد استفاده پزشکان قرار گرفته است. هروئين، متادون، پاپاورين، پتيدين، انواع و اقسام قرص هاى مسكن و آرام ‏بخش، مواد توهم‏ زا، مواد توان‏ افزا، مواد سستى ‏زا که برروى سلسله اعصاب مصرف‏ كننده اثر گذاشته و در نتيجه فعاليت فكرى و بدنى او را سست می‌نمايد. اینها نیز نمونه هایی هستند که الارغم مضر بودن آنها، باز در علم پزشکی در دزهای محاسبه شده استفاده میشوند.

 

  • در حیطه پزشکی و زیبایی از بوتاکس در درمان چین و چروک استفاده می شود، به ویژه در پیشانی، خط اخم و اطراف چشم برای از بین بردن چین و چروک‌ها که موثر و پر طرفدار است. مواد کند کننده‌ها یا آرام بخش‌ها (Depressants)، موادمحرک‌ها یا تحریک کننده‌ها (Stimulants)، مواد توهم زاه(Hallucinogens)، مواد افیونی یا مخدرها (Opioids)هر کدام مواد مخدر اعتیاد آوری هستند که موجب افزایش فعالیت و سرعت سیستم عصبی مرکزی می‌شوند. حتی برخی ازمواد افیونی، از طریق گیرنده‌های عصبی اپیوئید بر روی بدن تأثیر می‌گذارند. اینها نیزمواد بسیار مخربی هستد که در پزشکی در مواقع ضروری مثلا زمانی که بیمار تحملی برای درد ندارد الارغم عوارض مخرب آن مجبور به استفاده میشوند.

 

  • در طول روند گذر عمر و با افزایش سن حرکت ماهیچه های صورت بیشتر و بیشتر شده و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این افزایش حرکتی موجب به وجود آمدن خطوطی در اطراف دهان، چشم و پیشانی می شود، که باعث شل شدگی و افتادگی پوست و چین و چروک میشود. بنابراین روند پیری پوست غیر قابل انکار است. حال در این زمان اگر انتخاب بوتاکس آنقدر ضروری است که حاظرید از مضرات آن چشم پوشی کنید بحثی دیگر دارد.

 

لیفتینگ پوست از طریق (لیفت با نخ)

برای اینکه تشخیص دهید برای شما بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ، بهتر است مواردی هم در مورد لیفت با نخ بدانید. دانستن این موارد قطعا راهکار یک انتخاب صحیح را به شما نشان خواهد داد.

  •  لیفت با نخ بطور سنتی از سالیان متمادی، یک نوع جراحی سنتی لیفت پوست برای جوان سازی صورت و گردن بوده است. لیفت صورت با نخ یک پروسه لیفت غیر جراحی است که، برای سفت کردن پوست شل، بافت های داخلی پوست را دوباره جوان می کند و آن ها را از شر شکستگی و پیری خلاص می‌کند. این روش، با تشکیل بافت در لایه های پایین پوست از آویزان بودن پوست صورت جلوگیری می‌نماید. امروزه تکنیک بند انداختن طب سنتی، بر روی صورت و گردن به یکی از مهمترین پیشرفت‌ها در جوان سازی صورت تبدیل شده است.

 

  • از طرفی لیفت صورت با نخ، در واقع لیفتینگ بافت ماهیچه ای صورت را مورد هدف قرار می دهد. با بند انداختن صورت، و با بکارگیری نخ های مخصوص، تولید کلاژن در پوست آغاز شده و در نهایت کشیدگی پوست، لیفت صورت به سمت بالا برخلاف جهت جاذبه زمین حاصل می شود. کاری که نخ های لیفت دهنده انجام می دهند این است که با گرم شدن تدریجی مویرگهای پوستی، عمل خونرسانی راحت تر و بهتر انجام می‌شود. با از بین رفتن انسدادهای مویرگی، چین و چروک ایجاد شده به مرور زمان محو شده و اطراف آن با کلاژن پر می‌شود. چیزی که با لیفت با نخ انجام میشود به هیچ عنوان توسط بوتاکس قابل اجرا نمی باشد چرا که نخ ها تولید کلاژن می کنند و بوتاکس تنها یک سم بوتولنیم است که موجب فلج شده عضو ماهیچه ای آن منطقه می شود.

 

  • امروزه بغیر از روش دستی از هایفوتراپی برای این منظور هم استفاده میشود. در این روش با نخ سلوئیت و با کانونی کردن نور، امواجی از دستگاه ساطع می شود که، در یک نقطه متمرکز شده و باعث گرم شدن ناحیه مورد نظر می‌شود. این گرما باعث می شود مولکول ها به ارتعاش دربیایند و سلول‌های آسیب دیده تخریب شوند.

 

تفاوت عملکرد بوتاکس و لیفت با نخ

برای رسیدن به جواب اینکه بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ بد نیست تفاوتهای این دو روش را هم با هم مقایسه کنید.

  • سم بوتولونیوم نوع A موجود در بوتاکس باعث فلج شدن ناحیه تزریق می شود. اعصاب حرکتی آن ناحیه تا مدتی از کار افتاده، در نتیجه چین و چروک‌های ناحیه مد نظر باز شده و عضلات بی حرکت باقی می‌ماند. با این راه از ایجاد چروک های جدید جلوگیری می شود. اما عملکرد نخ به این صورت است که با کشیدن پوست به سمت بالا باعث جوانسازی و سفت شدن پوست، افزایش ضخامت و رفع چین و چروک و کاژن سازی پوست می‌گردد. این کلاژن سازی، در حفظ الاستیسیته و استحکام پوست بسیار موثر می باشد.
  • بوتاکس با فلج کردن عضلات خاص در صورت، روند شکل گیری چین و چروک را به تعویق می اندازد و مدت زمان ماندگاری آن تا 6 ماه می باشد. در حالی که نخ با کشیدن پوست به سمت بالا (لیفت) باعث فعالیت سلولهای زیر پوستی وکاهش چین و چروک می شود و دوام و ماندگاری آن بین 1 الی 1.5 سال می باشد.
  • از لحاظ تفاوت در دوره نقاهت میتوان گفت که مدت زمان نقاهت لیفت با نخ نسبت به بوتاکس کمی بیشتر است. در لیفتینگ 3-4 ساعت پس از درمان، با استراحت جهت جلوگیری از جابجایی مواد تزریق شده به دیگر عضله ها و عدم مالش ناحیه تزریق نقاهت تمام میشود. اما بعد از نخ احساس سفتی و کشیدگی در پوست طبیعی بوده و گاها کبودی های مختصری در موضع درمان دیده میشود که همگی در مدت زمان کوتاهی رفع می گردد.
  • لیفت صورت با نخ سیلوئت، شامل قرار دادن زیر جلدی نخ های مخصوصی است که جهت کشیدگی و بالا بردن نواحی ابرو، پیشانی، بینی، خط خنده، خط فک، گونه، خطوط نازولوبیال پوست مورد استفاده می باشد. اگرچه لیفت با نخ در رفع افتادگی ابرو و گونه ها نیز تاثیر دارد، اما نقش مهم آن در بخش میانی وانتهایی صورت از جمله غبغب و گردن است. در حالی که تزریق ژل بوتاکس علاوه بر جنبه زیبایی در حوزه درمانی به منظور کاهش تعریق در نواحی زیر بغل نیز میتواند باشد.

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتالسلامتیتناسب اندامزیبایی